jasmineballin jasmineballin
  • 20-04-2018
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 slices of pizza is $4.89. What is the cost of each slice of pizza? (3 points)

Respuesta :

jessblue77
jessblue77 jessblue77
  • 20-04-2018
4.89 / 3 = 1.63
Each slice of pizza costs $1.63
Answer Link
mhauglie41 mhauglie41
  • 10-05-2019

Answer:

1.63

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Polynomials - Put in descending order in terms of x: 12x²y³ - 6x³y² + 3y - 2x Must answer correctly and thoroughly to get Brainliest Answer and points. Thank yo
How has the columbian exchange impacted your life today
Helena needs 3.5 cups of flour per loaf of bread and 2.5 cups of flour per batch of muffins. She also needs 0.75 cup of sugar per loaf of bread and 0.75 cup of
Having some knowledge of psychology, you'll shine your shoes and "dress for success" before going to a job interview because you want to
An allegory is a story that uses characters and settings as symbols that carry a deeper meaning beyond the obvious meaning of the story. Which excerpt from Nath
how did the Cold War affect American public education during the middle of the 20th century
Which phrase describes the charge and mass of a neutron
What is the mechanical advantage of a machine that applies a force of 1000 N to an object when a force of 500 N is applied to the machine?
how long does it take Earth to spin on its axis?
Headaches, upset stomach, and hives are examples of a/an _______ reaction to stress.