Seudónimo Seudónimo
  • 20-08-2014
  • Mathematics
contestada

DVDS are on sale for $24 each. Which expression can be used to find the cost in dollars of buying 4 DVDS.

Respuesta :

luana
luana luana
  • 20-08-2014
[tex]You\ should\ only\ multiply\ cost \ of\ one\ DVD-24\$ \ by\ 4:\\\\24\$*4=96\$[/tex]
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is used to guarantee whether a user of a website is legitimate? A. Digital signature B. Encryption C. Digital certificate D Secure Site
in the hill model for team leadership, ______ refers to the cohesiveness of the team along with team members satisfying their own needs.
according to the iupac, what is the systematic name for the hydrocarbon shown?
what instructions should the nurse give to a client with type 2 diabetes who has been switched from glyburide to repaglinide?
The degree to which competitors are confronted with alternatives for their products is referred to as which force in Porter's five forces? a. Threat of new entr
what are two explanations for why some rna molecules are cut and spliced
41-4 History Paperer 34. The hardest work for a slave was in A Planting B. Watering 15. Slave children A. Holing B. Trashing Chemashing D. Crop line tuned for C
you have a 5 gallon bucket and a 3 gallon bucket how do you get 4 gallons
Write a one paragraph examining beowulf's journey plot structure in the epic poem. In your answer, you should explain what the plot structure is and how the epi
when considering recidivism reduction, the type and duration of treatment is less important than the probation supervision itself. T/F