haydencharles2owytih haydencharles2owytih
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

Which is better? 30 ounces for $2.49 or 40 ounces for 3.32

Respuesta :

JazzRules031602 JazzRules031602
  • 17-04-2018
They're both the same. But 40 ounces for 3.32 would be better
Answer Link
katieforbus09
katieforbus09 katieforbus09
  • 17-04-2018
They are both about the same in price so either one really..?
Answer Link

Otras preguntas

Let x=33/65 be the x-coordinate of the point P(x,y), where the terminal side of angle theta (in standard position) meets the unit circle. If P is in Quadrant IV
What is another name for Uterus?
how do you solve an equations
2/4, 4/8, 2/5, 7/14 Which one of these fractions is not equal to 1/2? Give a reason for your answer.
How did the United States aid the economic recovery in Europe after World War 1
The equation of the line of best fit of a scatter plot y equals negative five x minus two what is the slope of the equation
In what year was an uninhabited island located 1,404 miles away from the nearest human discovered?
What's round the number to the nearest 100000
if you are looking to determine the range of the following set of numbers which number would you take as the smallest number? 2, 6, -1, 14, - 18, 3
A volcanic eruption produces a large amount of smoke which affects the lungs of animals. Which of these Earth systems interact during this event?