kylerrettler
kylerrettler kylerrettler
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

Ned can buy 12 juice boxes for $4.80 at that price, how many juice boxes can he buy for $24

Respuesta :

AdisynJo
AdisynJo AdisynJo
  • 17-04-2018
I’m pretty sure it’s 60 juice boxes...
Answer Link

Otras preguntas

Use the Distributive Property to expand the expression 4(7x+3). Then simplify the expression.
Which statements are true of spiritual wellness? (Choose every correct answer.)
Solve the inequality 1.5g + 12.5 ≤ 35.
Show that Area A + Area B = Area C​
In a __________fault, the hanging wall moves up relative to the footwall. O A. hanging O B. normal O C. thrust OD. transform Answer is C
HELP ME ASPP PLEASE THANK YOU
What are other names for chemotherapy?
(Look at picture) and ty btw <3
What is the least common multiple of 12 and 16? 48 28 16 12
Compounds have no charge. True or False