leabruncaj
leabruncaj leabruncaj
  • 17-04-2018
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs $9. How much does 1 cookie cost?

Respuesta :

noriega1270
noriega1270 noriega1270
  • 17-04-2018
each cookie cost 0.60 cents
900 ÷ 60 = 15
Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-04-2018
0.6 because of you divide it you get 0.6
Answer Link

Otras preguntas

which pairs are like terms in the expression (2/5) y + (1/5) x - 0.2y -6 + (-2)
Please help me fill this out
Geometry Level Math Please Help
Which example describes a liberal foreign policy? ОА. A country joins a partnership to expand international trade. OB. A country uses its military power to inti
WILL MARK AS BRAINLEIST IF CORRECT
Which quote is found in the Declaration of Independence?
Which figure is a scalene triangle? 6 inches 6 inches 6 inches - 6 inches 6 inches 6 inches 6 inches 6 inches 3 inches
NEED WRITERS!!! Write a narrative when something unexpected happened to you or someone you know (Don't need to write a lot tho.)
what is the value of x
Rita is spending more time at home to study and practice math