mzfitchik mzfitchik
  • 19-03-2018
  • Mathematics
contestada

26 yards at $2 per foot

Respuesta :

Autumn345
Autumn345 Autumn345
  • 19-03-2018
234 US dollars is your answer
Answer Link
angicarl
angicarl angicarl
  • 19-03-2018
If you are looking for the cost for the 26 yards, you would first multiple 26 by 3 (being there is 3 feet per yard).

This would give you 78, which you would then multiply by 2 to get the cost. This would give you an answer of $156.

I hope this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

Which two microscopes generate three-dimensional images? scanning electron microscope and scanning tunneling microscope transmission electron microscope and sca
The shooting script for a video should include directions for camera angles, settings, costumes, props, and _____. the dialogue of the characters permission
What were the main reasons for the Romans’ success in controlling such a large empire?
Backpack discounted 10% on sale for $37.80
Which word best describes the style of this passage? The Red Badge of Courage
whats three quarters of 450
Two buses leave Houston at the same time and travel in opposite directions. One bus averages 55 mi/h and the other bus averages 45 mi/h. When will they be 400 m
Why will specific details about the physical appearance and the customs of early peoples never be fully known?
Class characteristics are those associated with what? A particular thing A group Ideas They cannot associated with anything
Why did the early Christians face persecution from the Romans?