briana33025 briana33025
  • 21-01-2016
  • Mathematics
contestada

Rick spent $22.50 to purchase 9 toy robots. What is the unit rate for each toy robot purchased?

Respuesta :

Nataly0725 Nataly0725
  • 21-01-2016
2.50 dollars
You have to divide 22.5 by 9.
Answer Link

Otras preguntas

8500 dollars is placed in an account with an annual interest rate of 7%. To the nearest year, how long will it take for the account value to reach 59700 dollars
Do you think states should have the right to nullify, or ignore laws the federal government has passed? What would that look like today?
Find the sum : 5/4 + (-11/4)
How did popular revolutions help end communist
Is ĀB parallel to CD? Explain.
The North did not need slaves because they had a lot ofA. Industries and Factories B. ShippingC.Rail RoadsD.Slaves​
Can someone give me the answer please?
How does a change in the external pressure on a container of gas affect the volume? A. as external pressure increases volume increases. B. as external press
Find the sum : 5/4 + (-11/4)
What’s the chemical reaction