ricardogongorap2s6xp ricardogongorap2s6xp
  • 19-01-2018
  • Mathematics
contestada

One jar crushed ginger cost $2. How many jars can you buy for $4

Respuesta :

denaeroebuckoupbll
denaeroebuckoupbll denaeroebuckoupbll
  • 19-01-2018
You can buy 2 and that would add up to $4.
Answer Link
purplepepsitran purplepepsitran
  • 19-01-2018
You can buy 2 jars. Because 2x2 is 4.
Answer Link

Otras preguntas

How many chromosomes are produced by the first division during meiosis?
Does any know what this is?
What is considered a COPD related disease?
Where are you most likely to find primary succession? A. On a new island formed by a volcano B. On a prairie behind a new shopping mall C. On a hill affected by
The images of the “elbows” and “knees” support the poem’s thematic exploration of _____. a.the speaker’s relationship to God b.the speaker’s relationship to her
Which of the following is a reason why society might reject the idea that humans are causing global warming?    because scientists have not discovered evidence
In order to clear out room for new merchandise, James decided to mark down some of the items for sale in his electronics store. He marked down DVD players by 36
How were Andrew Jackson's and Thomas Jefferson's political philosophies similar? Both believed people should share in government. Each was opposed to slavery. B
The Industrial Workers of the World (IWW) were led by a. Samuel Gompers. b. Rufus Peckham. c. W. E. B. Du Bois. d. William “Big Bill” Haywood.
Match the reasons with the statement. Given: 2 (x+3) = 8 To Prove: x = 1 (a) Distributive Postulate 1