ahmaryia12 ahmaryia12
  • 17-11-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy costs $2.10 how much would four pieces cost?

Respuesta :

izzybeex2
izzybeex2 izzybeex2
  • 17-11-2017
$3 

Hope this helps. 

Each Piece costs .07 cents. Found this out by dividing 2.10 by 3. Then add .07 to 2.10 :) 
Answer Link
Joshuaking13 Joshuaking13
  • 17-11-2017
2.8 is your answer because if you divide 2.10 by 3 you get 0.7, then all you have to do is multiply 0.7 times 4

Answer Link

Otras preguntas

In the periodic table the most reactive metals are found
what is the common name of the group whose members are characterized by endoskeleton and a unique water vascular system? A. tunicates B. medusas C. echinodermes
what is the product of 7/16, 4/3, and 1/2? A. 213/48 B. 21/32 C. 7/12 D. 7/24
When stretching it is important to maintain each stretch for at least ____ seconds ? 1–2 seconds 10–30 seconds 2–5 seconds 50–60 seconds
Where do most people in South America live?
What does "certified clean county" mean in Kentucky?
What is the most common convention in poetry? a. song b. alliteration c. rhyme?
how did the Eastern Orthodox Church differ from the Roman Catholic Church??
The sum of 5 consecutive integers is 110.
Nola helped her dad make a miniature of their dining room table. The top of the original table was feet wide and 8 feet long. The diagram below represents the t