SavannahHughes
SavannahHughes
20-10-2017
Mathematics
contestada
How do I work this out ?
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.
cost per bar...." / " means per..
cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Roosevelt came from a prominent family. discuss his family and background
Maxine can mow her lawn in 24 mins and Sammie can mow his lawn in 26 mins. After how long will Sammie have twice as much lawn to mow as Maxine
The part of a neuron that carries nerve impulses toward the cell body is called _____.
Which verb best fits this conversation?
What is 9,846,000,000,000 expressed in scientific notation? A. 9.846 × 10^12 B. 98.46 × 10^11 C. 9.846 × 10^13 D. 98.46 × 10^12
energy is transferred from incest to fish in this system bby
A city has a summer carnival every year. Two years ago the carnival sold a total of 15,000 tickets. Last year it rained, so the carnival only sold 12,000 ticket
First write the ratio as a fraction. make sure both terms have the same unit of measure. note that 1 foot equals 12 inches 1 foot=12 inches. then divide the num
find the range of the graphed function.Please help.
Name and explain three factors that should be considered when developing a piece of writing