kaykay098 kaykay098
  • 19-10-2017
  • Computers and Technology
contestada

An office supply store advertises 4 reams of paper for $10.00. How much would 6 reams of paper cost at this rate?

Respuesta :

bethanymolina1
bethanymolina1 bethanymolina1
  • 19-10-2017
To find the cost of one, you would have to divide 10 with 4 to get 2.5. So 1 team(or ream? i'm not sure on what you mean.) is equal to $2.50. Multiply that with 6 to get $15.00 Hope this helps
Answer Link
hpritchard191 hpritchard191
  • 19-10-2017
4 reams cost $10 so if you divide 10 by 4 you get 2.5 and 2.5 multiplied by 6 is $15 
Answer Link

Otras preguntas

Sally needs 6 gallons of water, but she only has a 2 quart pitcher. How many times does she need to fill it up to make 6 gallons? A) 3 times B) 8 times C) 12
how is the constitution in Florida similar to that of the United States?Explain.
THANK U, THANKS! IF YOU ANSWER ILL SAY THANKS!
HELPPPPPPPPPPP . Yeah
am i correct? please check my answer :)
Mountain ranges often appear on the edges of continents. What theory does this support? A.Mountains were formed when Earth’s crust cooled and Earth shrank. B.Mo
Simplify. (1 + i)(1 - i) A) -2 B) -1 C) 0 D) 2
Sherman goes golfing every 6^\text{th}6 th day and Brad goes golfing every 7^\text{th}7 th day. If Sherman and Brad both went golfing today, how many days until
PLZ HELP 20 POINTS Which of the following fits the description below? Joints that are located between the surfaces of two flat bones are called what? A) gliding
which statement best reflects jhon lockes idea of natural law