noor2nano noor2nano
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

If 6 chocolates cost $0.93, how much do 22 chocolates cost?

Respuesta :

Mick3yMous3
Mick3yMous3 Mick3yMous3
  • 17-10-2017

I would be $3.41 first you figure out how much one cost by dividing 0.93 by 6 then you multiply your answer by 22

 

Answer Link

Otras preguntas

Venn Diagrams Pls help
Утсановіть відповідність між назвами озер та їх уголовин 1.Байкал; 2.Каспійське море; 3.Синевир; 4.Ладозьке. А)Льодовикове Б)Тектонічне В)Залишкове (реліктове)
4) Brandon wants to buy a piece of pizza. He calculates the cost of the pizza as $4.50. The actual price of the pizza is $4.00. What is Brandon's percent of err
Campo semántico ingeniería
why do you say martin is bravery from the elevator by william sleator
Soit ABCD un parallélogramme de centre O avec AC=4,2 cm et BD=5.1~cm. BOC=40° Calculer les longueurs des côtés de ce parallélo- gramme (on arrondira au millimèt
Find the length of side x in simplest radical form with a rational denominator
12*1/2*1/2*1/2 8*1/2*1/2 16*1/2 8
What source of finance is not available to sole traders and partnerships
What are the distinguishing features and considerations that make certain Green Mountain Grills stand out as the best choices, and how do these grills cater to