Catherinegurl11
Catherinegurl11
16-09-2015
Mathematics
contestada
what is a cost per unit?
Respuesta :
TSO
TSO
16-09-2015
For example
2 pencils cost one dollar
Then one pencil costs 50 cents. We just found out the cost per unit of the pencil.
Hope that helped :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
A shell-and-tube heat exchanger is to heat 10,000 kg/hr of water from 16 oC to 84 oC by hot engine oil flowing through the shell. The oil makes a single shell p
I need help on this question
Select the correct text in the passage. Which word provides the best context clue for the meaning of the word immeasurable? The impact of a kind gesture is imme
What is the solution to the equation ** **2 X-8
Simplify the following expressions and match them with their solution. a. sec^2x -1 b. 1/sinx c. sinx cotx d. sin^2x/1+cosx
How was Michael Phelps diagnosed with depression and anxiety? What signs and symptoms did he experience? What lead to his diagnosis?
Find the area of the shaded regions. Give your answer as a completely simplified exact value in terms of π (no approximations)
Please help me!To react with 10 moles of O2, how many moles of AlBr3 are needed?
Multiplication of integers: -2(-4)
Es correcta la expresión ''es mayor que tu '' Tema: Lengua