smithsan91owjz8o
smithsan91owjz8o smithsan91owjz8o
  • 20-09-2017
  • Mathematics
contestada

if a 16 inch pizza cost 12.50 and is cut into 8 slices how much is one slice

if a 16 inch pizza cost 1250 and is cut into 8 slices how much is one slice class=

Respuesta :

bsekna
bsekna bsekna
  • 20-09-2017
One slice would be $1.56.
Answer Link

Otras preguntas

In what ways were all american colonists similar?
solve for x : |4x + 12| = 16
Which business practice did Rockefeller repeatedly use that helped him succeed in building his oil monopoly?
In Confucianism's four-class system, which group sat at the top of the hierarchy?
Which plot structure is found commonly in fairy tales, folk tales, and myths? A. "W" B. freytags pyramid C. heros journy D. episodic
what is the estimate of 1374
Gavin had $5460.40 that he divided into tow bank accounts. he deposited 3/8 into a savings account. he deposited the rest into his checking account. How much mo
Determine whether each relation represents a function. For each function, state the domain and range. 1) {(2,6), (-3,6), (4,9), (1,10)} 2) {(1,3), (2,3), (3,3
19+( 11+37 ) what property to use
A criticism of the American system of federalism is that it is