Link11
Link11
19-06-2015
Mathematics
contestada
A dozen eggs costs $1.29. Find the cost for 4 eggs.
Respuesta :
ayah1
ayah1
19-06-2015
a dozen eggs = 12 eggs
12 eggs cost $1.29
12 divided by 3 = 4
so $1,29 divided by 3 =
$0.43
<--- answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
Construct a food chain for each list of organisms below.. moose, fish, osprey, black fly, grass.. grass, wolf, mosquito, deer, dragonfly
solve the simultaneous equation 5x+2y=114x-3y=18
Determine the equation of g(x) that results from translating the function f(x)=x^2+9 upward 10 units.
If heroes are a reflection of "who we are as a culture and as people," what does King Arthur reflect? What traits does he show that Western society values?
8p-3+(-3p)+8 what is it answer
Change 3/8 to a decimal.
what is 6=hj+k for j
how long did the battle of stamford bridge last
Sara has some oranges. She sold 40% more than she ate. If she sold 70 oranges. How many did she eat?
what are the similarities between academic and personal writing and what are the differences