dakshraj29 dakshraj29
  • 20-02-2024
  • Mathematics
contestada

a. 50 apples cost 1750. How much would
10 apples cost?

Respuesta :

mohammed256447 mohammed256447
  • 20-02-2024
350 is the answer for ur questions
Answer Link
blackshades
blackshades blackshades
  • 20-02-2024

Answer:

350

Step-by-step explanation:

Cost of 50 apples = 1750

Cost of 1 apple = 1750 / 50 = 35

Cost of 10 apples= 35 × 10 = 350

__________

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

write me a story pls ?
The circle graph shows the parts of his play time that Austin spends playing with his different toys. Austin spent of his time playing with which type of toy
what is the product of 2 and 7 and what is the sum of 2 and 7
what is 6.805 rounded to the nearest whole number
What technique does the poet use to communicate the speaker's critical attitude toward war in "The Battle of Blenheim"? A. the poem records Kaspar's disapproval
you are fitting a new kitchen and measure the folllowing lengths of pipe. Subtract the shortest length from the longest. 0.81m 1.08m 0.8m 180cm 18cm
the weakness of hydrogen bonds between the bases if dna allows
The lack of potable water in an area is a/an what type of limiting factor a. short Term b. intermediate term c. long term d. indefinite
Four times a number is greater than -48. what are the possible values for the number?
With hypothyroidism, is the thyroid gland over-productive or under-productive?