zerogravitybts
zerogravitybts zerogravitybts
  • 18-05-2017
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of apples costs $3.50. Use this rate to complete the table to identify equivalent ratios, then answer the questions.

A 5pound bag of apples costs 350 Use this rate to complete the table to identify equivalent ratios then answer the questions class=

Respuesta :

Ohno19
Ohno19 Ohno19
  • 18-05-2017
It is 1 pound for 70 cents so if it costs $7 you would get 10 pounds and if you get 15 pounds it would I think cost you $10.50
Answer Link

Otras preguntas

how to select whose salary is between 1000 and 2000 in Microsoft access what is its criteria​
What is the most likely meaning of paragraphs 82-83, as they apply to Dante and Shay's relationship?
Which word is spelt incorrectly? O Wisdom O Inteligence O Fashionista O Sequential O Wise​
Given an interest rate of 12% compounded yearly, Find the equivalent rate per year compounded monthly.​
Hello people ~ When a comb rubbed with dry hair attracts pieces of paper. This is because the______(a) comb polarizes the piece of paper(b)comb induces a net di
Mabel's Pizza sells pizza by the slice for lunch. Today, there are 82 slices ready for lunch, including 16 slices of pepperoni pizza. What is the probability th
angle 1- what degree
help me i guess i really need help
The anwser to this ddd
Trish is sorting bolts for her home repair business. She has an 8-pound bag of bolts. If each kitchen her team repairs requires 1/5 pound of bolts, how many kit