Thuntha Thuntha
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

if i have 3.6 pounds and their 1.42 per pound how much did i pay for the apples

Respuesta :

Sailor18 Sailor18
  • 21-09-2022

Answer:

$5.11

Step-by-step explanation:

3.6 x 1.42 = 5.112

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation of the line that passes through the points (4,7)(4,7) and (5,-7)(5,−7). Put your answer in fully simplified point-slope form, unless it is a
3.01 MC) Coordinate plane with triangle EFG with E at 0 comma 5, F at 1 comma 1, and G at negative 2 comma 1. Point H at 1 comma 1 is on segment GF, and points
Rate of return a financial analyst for smart securities limited, paul chan, wishes to estimate the rate of return for two similar-risk investments, a and b. pau
consider the expression -6 3/5 -(-7 4/15) + 2 1/5
if I was stuck in the sahara desert what items I would pick to survive ​
Why is glycolysis both aerobic and anaerobic?
Which is an equation of the line that passes through the points (5, 2) and (10, -3)
compare the two amino acid sequences. how many amino acids are changed in the mutant version? why are the first 2 amino acids the same even though the second co
The imagen below shows a certain type of global wind what best describes these winds? Polar easterlies that curve due to air above poles being relatively cooler
Im having a hard time trying to figure thi one out Which term refer to the development of kill and growth in a predictable way? Biological predipoition Inher