mmmmvvvvldddzzz
mmmmvvvvldddzzz
20-07-2022
Mathematics
contestada
i don’t know this answer help pls
Respuesta :
ahmet20400
ahmet20400
20-07-2022
Answer:
c
Step-by-step explanation:
Starting price is $5.50. And for every mile it costs $1.50.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
can someone help me with this problem
If the sour patch kids cost 3.99$ and Nichole decided to buy 1.5 pounds of sour patch kids how much will it cost?
Bender Electronics buys keyboards for its computers from another company. The keyboards are received in shipments of 100 boxes, each box containing 20 keyboards
TeleGlobal is an American firm producing TV sets. TeleGlobal imports TV set components from Taiwan and assemb them domestically. Suppose that in the United Stat
Humans are altering the carbon cycle by _____. (5 Points) killing off large numbers of animals, which reduces the amount of carbon in the system growing crops,
i jus answered one , i need the other answer
Marc and Michelle are married and earned salaries this year of $64,000 and $12,000, respectively. In addition to their salaries, they received interest of $350
In what way does the following line from James Joyce's "Araby" contribute to the symbolism of the story? She was waiting for us, her figure defined by the light
how were women affected by the ideas of the enlightenment ?
If x = − 4, which number line shows the value of |x|? A number line is shown from negative 6 to positive 6 with increments of 1. All the numbers are labeled on