jhjkhbk7775 jhjkhbk7775
  • 19-07-2022
  • Geography
contestada

a bakery offers a sale price of $3.15 for 6 muffins. what is the price per dozen?

Respuesta :

christianahfatuk christianahfatuk
  • 19-07-2022

Answer:=$37.8

Explanation: $3.5x6

=$18.9

price per dozen

$18.9x2 = $37.8 answer

Answer Link

Otras preguntas

Pls help me out with this pls ;-;
Working from the Text 5. In the story, Nene doesn't seem to understand the cultural traditions of Nnaemeka's tribe. Return to the text and find three details th
Find the measurements of “x”
Help Help Help Help Help
Convert the percentage below to decimal. * 8.15%
The steady beat can be compared to what? Your heartbeat Breathing Coughing Blinking your eyes
What does it mean for a model to be "to scale", or a scaled model?
-5x + 4y = 3 x = 2y - 15 solve for x and y I'm failing please send help ​
Pls answer I will mark
5^2 + [15-4(3 1/5)] -15.4 And you have to show your work Bc the dang teacher is strict