gbla7642
gbla7642 gbla7642
  • 20-05-2022
  • Mathematics
contestada

Roman purchased 2 1/2 pounds of chocolate covered peanuts for $9.75. What was the price per pound??? PLEASE HELP ME

Respuesta :

houghsnrships
houghsnrships houghsnrships
  • 20-05-2022

Answer:

$3.90 per lbs

Step-by-step explanation:

9.75/2.5

Answer Link

Otras preguntas

Which word best completes the sentence? **Asking for advice can be helpful, but _____ often is the best way to solve a personal problem. * introspection epiphan
solve -2(3x – 1)-2x = -3 – 5x + 13
are you suppose to divided 5t
Help pleaseeee!!! Question in the picture !!:)​
Answer this pls. All three questions
The sum of four consecutive even integers is -892. Find the four numbers.
HELPPPPPPPPPP Which section on the map marks the location of at least three major ancient empires (Athenian, Persian, and Alexander the Great, for example)?
what's the difference between comprehension and decoding
help today hi have to finish this and I have like 21 more assignments to go
How do I find cube roots