vwasserzug0001
vwasserzug0001 vwasserzug0001
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

Grapes are on sale for $0.98 per pound and Bart wants to purchase 4 pounds of grapes. How much will he spend?

Respuesta :

730486
730486 730486
  • 16-05-2022

Answer:6.93

Step-by-step explanation: Since we want to know how mush it costs, we have to multiply

1.98*3.5= 6.93

Answer Link
shwetasarojasujith
shwetasarojasujith shwetasarojasujith
  • 16-05-2022

Step-by-step explanation:

I think the answer is$3.92 not sure..

Answer Link

Otras preguntas

If y=5x-3 find the value of y term
How long does it take the Earth to make one revolution?
What is plot complication?
DNA insertion mutations may be caused by the invasion of
Simplify the expression. -2 4 A. -8 B. 16 C. -16 D. 8
How was roman art different from Greek art
a line passes through the points R(-1,-5) and S(-3,-1). write the equation of the line through the point A(4,0)that is parallel to RS.
Why did the pilgrims decide to start a colony?
Describe the energy transfers when a girl throws a ball up into the air
greatest common factor of 4x-12