vwasserzug0001
vwasserzug0001 vwasserzug0001
  • 16-05-2022
  • Mathematics
contestada

Chris bought 37 pounds of peanuts that cost $0.93 per pound. How much did he pay for peanuts?

Respuesta :

thahtoosint9
thahtoosint9 thahtoosint9
  • 16-05-2022

Answer:

$34.41

Step-by-step explanation:

rate = 0.93$/lb

amount = 37 lb

total = amount x rate

= 37 lb x 0.93$/lb

=34.41$

Answer Link

Otras preguntas

I need help with this
yoo anyone want to datenever gonna give you up
Gavyn, Pip and Mark share £102 in a ratio 1:2:3. How much money does each person get?
write the meaning of the prefix mid-
How did the social and political problems of Reconstruction result in the outcome represented in this political cartoon? A. Many freedmen gave up their new poli
GUYS TY SM LIKE SERIOUSLY THERES 40 QUESTIONS BUT I KNOW SOME/MOST
Can someone write the same one but a different thing
Can someone plz help me? :(
How do dialogue and descriptive language make a scene come alive?
I need help please ! ASAP