huangpingl
huangpingl huangpingl
  • 17-02-2022
  • Mathematics
contestada

Please help me asp
Mariah downloaded 5 games to her cell phone for $16.25. What is the unit rate for the games?​

Respuesta :

784026 784026
  • 17-02-2022

Answer:3.25

Step-by-step explanation: $16.25/5 games = $3.25 for each game

Answer Link

Otras preguntas

When comparing two decimal numbers, you should always line up the decimals and then compare the digits from left to right. True or False
Please help me it’s due tomorrow
How do I graph these’s equations?
I'm kinda struggling on this question, can someone please help me!!!! 10 = -4 + x
there are 91 days until the craft sale. Autumn needs to make 817 rings before the sale. she wants to make about the same number of rings each day. About how man
What is two equal negative one over four n plus one using the table of values
Is 3/63 equal to 7/147
The _______ is used to mark interruptions in thought and brief summaries of content.
How is the sheriff of nottingham an example of an archetype
I'm kinda struggling on this question, can someone please help me!!!! 10 = -4 + x