PalomaMendoza26 PalomaMendoza26
  • 21-01-2022
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of tickets to the zoo costs $51.90. What is the unit price?

Respuesta :

cashtravis08 cashtravis08
  • 21-01-2022

Answer:I think it is 10.38 not 100%

Step-by-step explanation:

you divide 51.90 by 5

Answer Link
anthesiagray
anthesiagray anthesiagray
  • 21-01-2022

Answer:

$10.38

Step-by-step explanation:

5pack= $51.90

1 pack = $51.90÷5

= $10.38

Answer Link

Otras preguntas

What military improvements were made, under the Justinian Rule?
What is the domain of the relation? {(-4.5, 0),(-3, 9), (0.9, 0),(4, - 7.8),(4, 0), (17, 3)} a. {0.9, 4, 17} b. { -4.5, -3, 0.9, 4, 17} c. {-7.8, 0, 3, 9} d. {-
How did renaissance affect Europe Europe
What are convex polygnos
someone please help!!!!What is the supreme law of the land?​
Whats 10 divide 8 by doing long division? HELP
3. An object weighs 8.22 lbs. What is the mass in grams?​
Toothpaste manufacturers understand that consumers have different needs when it comes to toothpaste (i.e., teeth whitening, sensitive teeth, breath freshening,
How is heat energy and temperature different from each other
what legacy do great people leave bihind them​