somosleyenda1722 somosleyenda1722
  • 18-01-2022
  • Mathematics
contestada

Peter bought a 8 lemons for six dollars each lemon was the same price what was the cost for one lemon?

Respuesta :

lijahdye0351
lijahdye0351 lijahdye0351
  • 18-01-2022

Answer:

the answer is 1.33

Step-by-step explanation:

8÷6= 1.33

so, each lemon individually costs 1.33

Answer Link

Otras preguntas

Use the correct pronounThe mayor instructed scouts to control the pedestrian traffic during the parade. us, our, or we?
What is the difference between mass & weight?
how does the spider protect themselves with no skeleton
What can i do to promote Americanism and love of country?
Enzyme, antibody, hormone, and muscle are roles played by _____. carbohydrates proteins lipids nucleic acids
6/(x+1)-5/2=6/(3x+3)
Thoreau believes that people should work because A. they love what they do. B. it will keep them out of trouble. C. it will give them time to think about imp
If two organisms belong to the same phylum, they both must also belong to which of the following?
why does Danilka say that there is no secret in nature that baffles terenty?
in what ways are vitamins and minerals similar to other nutrient groups