Sbeech1858 Sbeech1858
  • 18-01-2022
  • Mathematics
contestada

A certain type of cereal costs $3. 79 for 19. 5 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.

Respuesta :

graciemabry
graciemabry graciemabry
  • 18-01-2022

Answer:

0.19

Step-by-step explanation:

Trust me I guess?

lol

:)

Answer Link

Otras preguntas

the number trials at the world war two were symbolic because
(6x5)x10 to the third power
What did those who favored centralization see as the most serious problem of the Articles, and how would they have changed them? What had prevented these change
If you were one of the new immigrants who arrived in America in the 1880s, it''s most likely that you would have been
Charlie runs at a speed of 3 yards per second. About how many miles per hour does Charlie run?
draw and shade a figure that represents 100%
In the Madisonian Model for government, James Madison stated his belief that:
If the Revenue for the week is $2000, and labor cost consists of two workers earning $8 per hour who work 40 hours each, what is labor cost as a percentage of R
How many more students voted for baseball and hockey than football ? Basketball 40 Football 45 Hockey 25
2.5 gallons = how many cups