shulb000 shulb000
  • 17-01-2022
  • Mathematics
contestada

You buy milk at $2.48 per gallon. One portion of oatmeal requires 4 ounces of milk. How much does the milk for one portion cost? Round to the nearest cent.

Respuesta :

skytimex2012
skytimex2012 skytimex2012
  • 17-01-2022
7.75 is your answer
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Solve   6v(2v + 3)Please solve and explain this
an analogue clock is gaining three minutes every hour. If you set it to the correct time at 6pm on Saturday, when will it show the correct time again?
Who argued that human populations grow faster than the resources they depend on? a. Thomas Malthus b. Charles Lyell c. Jean Baptiste Lamarck d. Alfred Russel Wa
How could I measure the hours of light in a day? And how can I make a plan?
How many fractions are equivalent to 4/5 Explain
How many fractions are equivalent to 4/5 Explain
why do castles have flags?
What is 5/6 divided by 3/4??
How are differences usually settled in a democracy?
Do you agree with the view that there was ‘genuine achievement’ by the British army at the Third Battle of Ypres (Passchendaele) (Source 6, line 32)?