devontedunkley2007 devontedunkley2007
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs jack bought 150 t-shirts for $18,712.50 from a factory she then sold each t-shirt for $199.9.How much for one t - shirt
​

Respuesta :

hadawada
hadawada hadawada
  • 16-12-2021
5 binders
Step-by-step explanation:
(244.94 -199.99) / 8.99
Answer Link

Otras preguntas

Technician A uses a steel gasket scraper on aluminum engine parts. Technician B uses a plastic or wooden scraper on the same parts. Who is correct?
Which output in this table is incorrect
6(x+15). X=4 help I need help thanks
A client with impaired liver function secondary to hepatitis c requires a centrally acting skeletal muscle relaxant for temporary pain relief. what medication w
The steps to use a compass and straightedge to construct a parallel line to a given line, l, that passes through a point not on that line, P, are given below. A
Write two expressions that could be used to find 80% of x. Please help
During the early 1800s, the territory between the nueces river and the rio grande was claimed by both texas and mexico but was actually controlled by
Refer to the skills that are required to complete insurance claims and describe which skills are areas of strength for you and which are areas of growth
why is it important to develop information literacy skills
You can upgrade lighting at your factory to LED bulbs that cost $6.95 each and last an average of 5 years. It costs $3 in labor to change a bulb. Over a 10-ye