Respuesta :
Answer:
$0.95
Step-by-step explanation:
Since it cost $2.85 for 3 pounds of apples, dividing 2.85 by 3 will give us one pound of apples.
2.85/3 = $0.95
Hope this helps! Please comment if it does or not. :)
Answer:
$0.95
Step-by-step explanation:
Since it cost $2.85 for 3 pounds of apples, dividing 2.85 by 3 will give us one pound of apples.
2.85/3 = $0.95
Hope this helps! Please comment if it does or not. :)