Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

Answer this for likes and a crown

Answer this for likes and a crown class=

Respuesta :

rasberryfairy09876
rasberryfairy09876 rasberryfairy09876
  • 20-10-2021

Answer:

The unit cost is 25 cents for 1 oz of cereal, because 4/16 = 1/4, convert to cents.

Hope this helps and have a nice day:)

Step-by-step explanation:

Answer Link
Dragonlov46er
Dragonlov46er Dragonlov46er
  • 20-10-2021

Answer:

Your answer should be the 3rd one.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How much money was Alma given as a gift?
I need help With my social studies homework.
please help need answer asp
James has 4/3/4 feet of rope he plans to cut off 1/1/2 feet from the rope will be left
Which of these does NOT provide some evidence for plate tectonics? A. the formation of certain mountains B. the distribution of earthquakes and volcanoes C. the
How to solve stoichiometry word problems
A bathroom has a length of 10 feet and a width of 9 feet. Kade wants to put down tiles on the floor that are each 1 sq foot. Then he will put a baseboard along
how long is the rectangular stripes of land with a width of of 5/4 and an area of 3/4 square km
What is the area of this figure? Select from the drop-down menu to correctly complete the statement. The area of the figure is choose A 56 B 90 C 146 D 216 cm
Evaluate [(21 + 6) − 3^2] ÷ 9 ⋅ 2.