menjustin5 menjustin5
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price $3.30 for 15 bananas

Respuesta :

nurse0506
nurse0506 nurse0506
  • 20-10-2021

Answer:

0.22 cents each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I need help with the first four
Read and choose the option that answers the question. ¡Buenas tardes, amigos! Me llamo Elena y vivo en El Salvador. Me despierto a las seis de la mañana, escuch
A question is scientific if you can answer it using which of the following? O A. A survey of other scientists O B. Thoughts and feelings C. Observations and mea
A​ company's production department was experiencing a high defect rate on the assembly​ line, which was slowing down production and causing wastage of valuable
Find the area of the shaded region. Can I have the steps explained please?
I need the book for “The Old Man & The Sea”
features of a cover note​
The graph shows the solution for which inequalities?
Does anyone know this problem?
A student writes the equation for a line that has a slope of -6 and passes through the point (2, –8).