Elexis4023 Elexis4023
  • 18-10-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Peaches cost $2.60 per pound. Grace bought 2.3 pounds of peach how much did grace spend on peachES

Respuesta :

ella5327 ella5327
  • 18-10-2021

Answer: $5.98

Step-by-step explanation:

$2.60 times 2.3= $5.98

Answer Link

Otras preguntas

Matt and Ming are selling fruit for a school fundraiser. Customers can buy small boxes of oranges and large boxes of oranges. Matt sold 3 small boxes of oranges
While the Han dynasty established the Silk Road, the Tang dynasty developed the route to its fullest potential. Examine the map of the Silk Road. Based on the m
Which president was in office in 1900? give his first and last name. sql?
Which of the following formats can algorithms NOT be written in: Question 28 options: Flow Chart Step-by-step Pseudocode Structured English
With the death of the last mughal emperor in 1707 how was great britian able to strengthen its presence in india
A linguist had a gross income of $53,350 last year. If 17.9% of his income got withheld for federal income tax, how much of the linguist’s pay got withheld for
Given the odds of an event is 3:8, the probability of the event is then
Human sacrifice has been a part of many cultures throughout history. Which of these indigenous groups is not thought to have participated in mass human sacrific
a store buys an item whole sale for 175 and sells it for 300 what the ratio of the cost sell price
Spinning an american roulette wheel 7474 times and recording the number the ball lands on