3781213 3781213
  • 17-10-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost per pound of flour? Explain your reasoning.

Respuesta :

madisonc252
madisonc252 madisonc252
  • 17-10-2021

Answer:

44 cents

Step-by-step explanation:

costs for milling, packaging, transporting, and retailing also affect what consumers pay for flour at grocery stores

Answer Link

Otras preguntas

Read the passage. (1) When Benjamin Franklin was 22 years old, he opened a printing shop in Philadelphia. (2) There he published two popular periodicals. (3) Th
Compare the ratios 6/7 and 8/9
Two-year-old laura dropped a block into her toy box. she then dropped a cup, a car, and a doll-some gently, and some with force. laura's modification of her dro
5. Which is the number of characteristics that define a living thing? 6 8 3 4
Water is always blank around the earth
definition of devine intervention
the pigeon is consuming fruit from this cherry tree. After the pigeon, what might be the next link in this food chain?
When is zero considered significant​
A key factor in Britain’s victory at the battle of Omdurman was
Suppose tamika looks up a number in the telephone book. after getting a busy signal, a minute or so later she tries to call again-but has already forgotten the