sc001753
sc001753 sc001753
  • 17-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 15 pens is $3.15. Find the unit price in dollars per pen.

Respuesta :

MeAsAStudent
MeAsAStudent MeAsAStudent
  • 17-09-2021
The answer would be 0.21. Here’s how:
Ver imagen MeAsAStudent
Answer Link

Otras preguntas

help pls im so tired
What is the critical temperature of water? What does this temperature value represent?
PLS HELP WILL MARK BRAINLIEST
E DEFINE THE FOLLOWING TERMS 1. Rectilinear propagation of light2. Shadow 3. Virtual Image 4. Umbra5. Penumbra 6. Eclipse​
What is the solution to the equation 2\3x+1=1\6x-7
Please hurry and help
ANSWER NOW PLEASE I CANT FAIL "It feels like it is going to rain today", said Billy's mother. Rain may seem on the horizon when there is low pressure. Pressure
HELP WITH THESE TWO PLEASE ITS DUE TOMORROW!!
Can someone please tell me this 3x≤−5/4
Identify the organelles in the cell. Label A Label B Label C Label D