Gracy11
Gracy11 Gracy11
  • 19-12-2016
  • Mathematics
contestada

A 24 ounce box of cornflakes costs 4.59 equals to

Respuesta :

vikki101
vikki101 vikki101
  • 19-12-2016
so i did was multiply 24 to 4.59 and i got 110.16

Answer Link
Аноним Аноним
  • 19-12-2016
Multiply 4.59 and 24 and get 10016.
Answer Link

Otras preguntas

Katie practiced the flute for 45 minutes. Then, she ate a snack for 15 minutes. Next, she watched televison for 30 minutes, until 6:00 P.m. At what time did Kat
Based on his actions, what word best describes Younde?
Each bugle rents for $10 per month and each drum rents for$5 per month. Suppose that there are 12 members of the drum and bugle corps who rent an instrument. W
Which unit of measurement should be used to describe the mass of an apple?
What is the area of a parallelogram whose vertices are A(−4, 9) , B(11, 9) , C(5, −1) , and D(−10, −1) ? Enter your answer in the box. |__| units²
what is the true solution to ln 20+ln 5= 2 ln x
what kind of turtle do I have and does it need a water habitat? And under him 12 spaces. Please, I don't want him to die of wrong treatment.
Find the possible values of r in the inequality 5 > r – 3. A. r = 8 B. r < 8 C. r < 2 D. r = 2
Which choice could be the equation of a line parallel to the line represented by this equation? 7x− 12y = −32
PLEASE!!!! What are the square roots of 144256 ? −1218 and 1218 −72128 and 72128 −916 and 916 −1216 and 1216