ariyannacrawford ariyannacrawford
  • 16-12-2016
  • Mathematics
contestada

A 42 -ounce bottle of shampoo costs $2.52. Find the unit price

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 16-12-2016
2.52/42 = 0.06 per oz
Answer Link

Otras preguntas

write an equation in point slope form of the line that passes through the given point and with the given slope m (-6,2); m=3
A group of scientists must complete a study, but they have limited funding from a government organization. Name two ways these scientists can work around this I
Which best describes a historian's job?
Read the excerpt from "The Goatherd and the Wild Goats.” A goatherd, driving his flock from their pasture at eventide, found some Wild Goats mingled among them,
PLZZ NO WRONG ANSWERS, PLEASE ANSWER IN FULL THX
y varies directly as x. y = 22 when x = 2. Find y when x = 11 Y=
Question 6 Which Principle of Design refers to similar colors, content, shape, color, form etc., and creates a wholeness to the artwork? a) contrast b) unity c)
Find the measure of angle b.
Select the correct answer. Scientists are monitoring a local snake species. The species went through a rapid habitat change when some of the grassy meadows they
Compare Mr. White’s feelings about the monkey’s paw when he makes the first wish, second wish, and third wish. How does his attitude change? Cite textual eviden