layanzoubeidi50 layanzoubeidi50
  • 20-08-2021
  • Mathematics
contestada

an 8 yard of roll of strung costs 3.12 what is the unit price

Respuesta :

aayu0302
aayu0302 aayu0302
  • 20-08-2021

Answer:

2.56

Step-by-step explanation:

unit price = 8/3.12

                = 2.56

Answer Link

Otras preguntas

Rome’s Constitution was… A) A written document outlining their rules B) The writings of Roman kings C) The setup of the government from kings to slaves D) a
What is the perceived benefit of states giving severe penalties to teens who drive under the influence of alcohol? a decrease in the number of teens who drive u
Help!!Hurry!!!?!?!?I don't know!!!!!​
Find the value of cos Q rounded to the nearest hundredth, if necessary.
Si en total tiene 250 monedas que suman $42.50 ,Cuántas monedas de 25 centavos tiene en su alcancía?​
plss help me this is do in 10 min
A motorboat with the current went 72 mi in 4 hours. Against the current, the motorboat could go only 40 mi in the same amount of time. Find the rate of the mot
help me bro fr i need dis done
What is the length of AB? I
8. In your opinion, should the 18th amendment have been repealed? Explain. Write at least TWO complete sentences