Seudónimo Seudónimo
  • 19-08-2021
  • Mathematics
contestada

2. The cost of 5 pen is Rs 1200, find the cost of 1 pen.​

Respuesta :

ansu69622
ansu69622 ansu69622
  • 19-08-2021

Step-by-step explanation:

cost of 5 pen is Rs 1200,

cost of 1 pen is 1200/5 = Rs 240

Answer Link
sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 19-08-2021

Answer:

Rs 240

Step-by-step explanation:

1200÷5=240

Answer Link

Otras preguntas

Find a unit vector that is orthogonal to both i + j and i + k
how much rain does a dessert get each year?
Ok this isn't about homework but I need help. My cousin is recording me (I'm a minor) and I didn't give her permission to. I keep telling her to stop and she ev
what system of dating do people in the united states states use
What does the word error mean in biology
PLEASE HELP MEEEEEE!! The data below show the number of hours Mrs. Diaz volunteered at the library each month for eight months. The mean of the data set is 22 h
The measures of two complementary angles are x and 2x+12. Find the measures of the angles.
Why did leslie have to die in the movie bridge to terabithia?
What best describes the advantage of using the model of a food web? A.Shows feeding connections B.Explains every detail of wildlife C.Shows a complex mental mod
List questions that you might ask about effect of each theme on the Roman Empire