matthewpoulos matthewpoulos
  • 16-07-2021
  • Mathematics
contestada

The following table shows the cost for 4 fruits. For example, apples cost $6 for 5 pounds.

The following table shows the cost for 4 fruits For example apples cost 6 for 5 pounds class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 16-07-2021

Answer:

apples

Step-by-step explanation:

Take the dollar amount and divide by the number of pounds

apples

$6/5 lbs = 1.20 per pound

Answer Link

Otras preguntas

what page does it say mr.freeman is unattractive in speak
An RLC parallel circuit with an applied voltage of 277 volts, the values of resistance (R), inductive reactance (XL), and capacitive reactance (XC) are given as
The _____ layer of the cell wall differs between Gram-positive and Gram-negative bacteria. Responses a. cytoplasm b. lipid c. peptidoglycan d. protein
The graph of f(x)=x2 is shown. Use the parabola tool to graph the function g(x)=(12x)2.
Please choose the letter or number that identifies the Vocal Folds. 1) A 2) B 3) C 4) D
Which of the following is true about the sequence graphed below? The sequence is arithmetic because the terms have a common difference. The sequence is arithmet
The advertisers earn $20 for every three dollars they invest. How much will they earnIf they invest $27?
2. If the average atomic mass for D were 36.0 g/mol, how many moles of D can be found in 100.0 g D? Show your work with units!
What is 3492847599393939393938848477488299004817738899484877575+20485791=?
What medication to give after cefazolin and patient gets gives