yomama1611
yomama1611 yomama1611
  • 20-06-2021
  • Mathematics
contestada

Still trying to understand this help

Still trying to understand this help class=

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 20-06-2021
Start. With 4 divided by 5. =. .80. They cost 80 cents an ounce.

The second part is 1 divided by .80. = 1.25 ounces.
Answer Link

Otras preguntas

Which ratio represents sin A? a) 8/17 b) 15/17 c) 17/15 d) 17/8
. Es muy callado. Él es _______.inteligentes amable tímido atlético
what is the slant height of a square pyramid with the height of 10cm and base edge 20cm
What are the differences between a sheep heart and a frog heart? How do these differences show that a mammalian heart is more efficient?
What is the area of a circle with a radius of 13 millimeters? (Use 3.14 for Pi.)
What is the y-intercept of the quadratic function f(x) = (x – 8)(x + 3)? (8,0) (0,3) (0,–24) (–5,0)
The continent on which girls are least likely to receive an education is
What is a party caucus? A)a closed meeting between two or more House committees B)a meeting between the majority leader of the House and the majority leader
help me with my homework pleasee
Who was the leader of the Muslim league in india