qb7kcbq728 qb7kcbq728
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

Help me! The question is in the image

Help me The question is in the image class=

Respuesta :

potatobot201
potatobot201 potatobot201
  • 20-05-2021
Water Unit Price: $1.50 Total for 2: $3
Apple Unit Price: $2 Total for 2: $4
Nuts Unit Price: $3 Total for 2: $6
Juice Unit Price: $1.33 Total for 2: $2.66
The total price for everything is $15.66
Answer Link

Otras preguntas

DEFINE accelerated motion
how do these ion things work?
The two lines represent the distance, over time, that two cars are traveling. Which car is traveling faster? Explain how you know.
Is this statement true or false? After winning the nomination of their party, presidential candidates who accept public financing cannot accept private contribu
Biotechnology can possibly be used to degrade pollutants in estuaries. Please select the best answer from the choices provided T F
Hamby Inc. has sales of $2,076,000 for the first quarter of 2020. In making the sales, the company incurred the following costs and expenses.
Ensuring that every contingency is planned for is an aspect of which of the following successful marketing plan requirements?
In general, a capital-abundant country (such as the United States) tends to specialize in capital-intensive industry and export capital-intensive products, and
2 How was segregation enforced in the North?
Amanda buys 4 tickets to the baseball game for $24 each. Which equation shows the closest estimate of the total amount Amanda spends? Which equation shows the