Respuesta :

Answer:

$2.94

Step-by-step explanation:

2.52 for 12 eggs

0.21 for 1 egg

0.21 * 14 = 2.94

Answer:

$2.94

Step-by-step explanation:

Find the cost per egg

2.52/12 = 0.21

$0.21 per egg

0.21 x 14 = 2.94

$2.94 for 14 eggs