bbygirlme
bbygirlme bbygirlme
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

Help Please I don't understand it!

Help Please I dont understand it class=

Respuesta :

sierrabutters4 sierrabutters4
  • 19-05-2021
It is $2.25 for 1 pound of apples and $9 for 4 pounds of apples
Answer Link

Otras preguntas

Can someone explain compressibility please ?
In class students were asked to look at some ambiguous photos and make up a story about each. they were most likely taking the:
I can't figure out the attached problem
Opion polls taken before and after watergate showed a sharp drop in peoples confidence in govern,ent. list two other result of the scandel
1. Having an agreeable taste or flavor such as that of sugar; saccharine; -- opposed to sour and bitter; as, a sweet beverage; sweet fruits; sweet oranges. in d
A square pyramid is sliced so that the cross section is perpendicular to its base. The cross section intersects the vertex of the pyramid. What is the shape of
1. (1 pt) Is this statement true or false? Federal architecture used design elements from ancient Greek and Roman architecture. A. True B. False
What is the formula for finding the area of a circle?
Arianna enters a new store for the first time. she looks around and collects information about everyone and everything in that part of the store. which function
Do you agree with this analysis that united states v. nixon expanded the power of the presidency? why or why not?