briannagoodwin1 briannagoodwin1
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

A store had 4 packs of paper for $1.64. How much would it cost if you were to buy 7 packs ??

Respuesta :

kfinnegan16 kfinnegan16
  • 18-05-2021

Answer: $2.87

Step-by-step explanation:

0.41 per pack

0.41 x 7 = 2.87

Answer Link

Otras preguntas

which one of these not matter milk cotton candy music air explain your reasoning
On graph paper, draw four different rectangles that each have an area of 24 square units. Then find the perimeter of each one. Geometry
what is the unit rate for 108 diapers for 25.18 dollars
what is the addition property of 28+29+42=
As part of his Reconstruction plan, President Johnson thought the South should be treated
what is the expanded form of 3.7x10^3
y=3/5 +2 plot the slope of the line
What was the name of the plan of government the pilgrims farm before leaving the ship
A music store sold 10^3 CDs and 10^2 CDs players.If each CD costs $12 and each CD player costs $35,what was the store's total earnings
what role did nature play in the celebrations of the Iroquois?