chloechanel chloechanel
  • 17-05-2021
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of $2.80 for 3 muffins. What is the price per dozen?

Respuesta :

kailenakelly kailenakelly
  • 17-05-2021

Answer: 11.2$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can I have some Mice and Men quotes?
what is the factors of 250,45,30?
The quadratic equation $y = x^2 + 5x + c$ has solutions in the form of $x = \frac{-5 \pm \sqrt{c}}{2}$. What is the value of $c$?
A hero today that has all these qualities and like a little backstory to help me write . The hero has special qualities and is called into an adventure. The he
During February, Kevin will water his ivy every third day, and water his cactus every fifth day. On which date will Kevin first water both plants together? Will
explain why it is not possible to change hereditary conditions.
Which sentence contains an adverb clause? A)When we get home, we could play video games. B)We could go to a movie that has just opened. C)You get our seats, and
Nativist in California in the 1800s would most likely have supported who
For balls of wool will make eight knitted's. How many balls of wool will make six caps
Find the interest on a Principal Balance of $5,000 over the course of 15 years with an interest rate of 3.25% compounded monthly. Round to 2 decimal places