betty777 betty777
  • 17-05-2021
  • Business
contestada

calculate price per gram when 3.5 grams for $100.00

Respuesta :

duyohuynh
duyohuynh duyohuynh
  • 17-05-2021

Answer: 28,571$

Explanation: Apply rule of three

Answer Link

Otras preguntas

what method can be used to separate parts of liquid mixture wwhen the entire mixture can pass through a filter
What premise about the space program does reagan express in lines 22-26? How does this premise relate to his claim?
would happen to the human population if endosperms were not a source of food.
A newborn is diagnosed with hirschsprung disease. which clinical manifestations found on assessment support this newborn's diagnosis?
Robert frost h.g. wells mark twain charles dickens leo tolstoy a. who wrote the road not taken? b. who wrote the war of the worlds? c. who wrote oliver twist? d
What is the main difference between the way younger people and older people respond to stress? multiple choice younger people have a slower restorative process
A university dean is interested in determining the proportion of students who receive some sort of financial aid. rather than examine the records for all studen
This common-law ____________________ (latin for "let the decision stand") directs judges to identify previously decided cases with similar facts and then apply
At bert's bootery, the total cost of producing twenty pairs of boots is $400. the marginal cost of producing the twenty-first pair of boots is $83. we can concl
What are biggest challenges family law judges face?