ueuajssjjs
ueuajssjjs ueuajssjjs
  • 18-04-2021
  • Mathematics
contestada


Ola saves $6 each week in her purse , after 6 weeks, she spent all the money she got on 4 times and each time cost the same amount. How much does each time cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

Divide the 6 dollars by 4 times

$6/4 = $1.50

Answer Link

Otras preguntas

As a counselor what stereotypes perceptions and beliefs
how to solve this equation 7-2a-5-14=-2+3a
What type(s) of bond(s) does carbon have a tendency to form?
An angle measures 12 degrees less than three times its supplement. Find the measure of the angle.
Enter an equation that represents the data in the table. Need Help.
is the diesel an element, a compound or a mixture? Give an explanation .
If the expense for producing a goods is $68, what will be the price so the profit of the producer to be 15% from the price:
i need help, ive been trying
is trying to solve 3x^2-4x=0
Identify how the gerund is being used in the sentence. Lisa could not stop humming the song that was stuck in her head.