bumblebee5 bumblebee5
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

If you wanted to write a word problems out how much money the fourth grade class collected at there bake sale what infomation would u need to include

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2016
The price of the baked goods, and the number of each baked good sold.
Answer Link
jakaylaoliva415
jakaylaoliva415 jakaylaoliva415
  • 09-05-2019

The price and the number sold

Answer Link

Otras preguntas

Cambia el verbo en negrita y escríbelo en el presente perfecto. Change the verb in bold and write it in the present perfect. Estamos muy emocionados porque nu
what is an equivalent expression to 8-(6r + 2) a: -6r + 6 b: 2r + 2 c: 6r + 10 d: -6r + 10
Does the theory of evolution by natural selection explain and unify all of life science?
Can some just help me ?
Where and when did the first true political parties appear and what were they named?
what was tge religion the Spanish wanted to convert the Native Americans to?
How is a strong acid different from a weak acid?
I REALLY need a help on this!!!!!!!!!!!
solve for x can't remember how to do this for a circle and triangle through it.
Sort the events of Magellan’s expedition into the order in which they happened in history.