emilyshayne1 emilyshayne1
  • 18-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 10 oz of butter price per serving is $0.12 what would be the cost per unit?

Respuesta :

lioejtiu lioejtiu
  • 18-03-2021

Answer:

.83

Step-by-step explanation:

I think thisiscorrect because

.12*x=10oz

Answer Link

Otras preguntas

The atomic mass of titanium is 47.88 atomic mass units. This atomic mass represents the - explain please!
Neither Craig nor Roberto has eaten____(his,their, your) chocolate cake yet.
Ammonium nitrite decomposes into nitrogen and water
leila mixes red dye and yellow dye in the ratio 5:4 to make 2.7 liters of orange dye. what is the volume of yellow dye used?
what is the answer for 1/7(1,000)
Compound Interest: Hannah is putting 10,000 dollars in the bank for 5 years at 6% p.a every 6 months what is her Final Balance?
Sales tax in the state of Florida is 7%. Bob purchased a coat that was marked $350.00. What is the total bill including tax?
find the volume of a half sphere with a radius of 10
how much is six more five?
Why did the boycott work so well for the african americans